Jezus i psalmy cz. 2

Bardzo zachęcam do wysłuchania odpowiedzi ks. prof. Mariusza Rosika na pytania uczestników konferencji „Jezus i Psalmy”, która odbyła się odbyła się 19 czerwca 2024 roku w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach. Spotkanie zostało zorganizowane przez wspólnotę 1W1, czyli „Jeden psalm za wszystkich, wszystkie psalmy za jednego” z Gliwic.

Wykład poprowadził ks. prof. Mariusz Rosik wrocławski biblista. Prezentujemy tutaj druga część spotkania, która obejmowała pytania i odpowiedzi uczestników. Naprawdę warto! Serdecznie zapraszam. Na dniach oczywiście udostępnimy też pierwszą cześć konferencji JEZUS I PSALMY. DZIĘKUJĘ Adamowi za nagranie konferencji i Elżbiecie za organizację spotkania. Oczywiście wielkie podziękowania dla naszego gościa i prelegenta ks. prof. Mariusza Rosika.

👉 Dzieło 1W1: https://piotrkwiatek.com/

👉 ks. prof. Mariusza Rosika: https://mariuszrosik.pl

Ps.

Publikujemy drugą część wykładu, a oczywiście pierwsza część również ujrzy światło dzienne

Cierpliwość

🛐#PsalmNaDzień

Boże, pospiesz mi z pomocą […] PANIE, nie zwlekaj! (Ps 70,6)

Odczuwanie „zwlekania” bardziej wiąże się z niecierpliwością osoby modlącej się niż z brakiem znaków miłości Boga odpowiadającego na ludzkie wołanie.

Modlitwa psalmami nie tylko otwiera drzwi do innych zasobów cierpliwości, ale również wyraźniej ukazuje aktywną obecność działającego Boga w sercu człowieka.

Dobrego dnia!

Źródło radości

🛐#PsalmNaDzień

Niechaj się cieszą i radują Tobą wszyscy, co Ciebie szukają! (Ps 70,5).

Modlitwa psalmami jest miejscem wewnętrznego zatrzymania, w którym dajemy naszej świadomości szansę spotkania się z Bogiem, czyli Miłością. To musi poruszać serce do wdzięczności i radości, której nic i nikt nie powinno zakłócić ani ograniczać.

Nie ma bardziej stabilnego i pewnego źródła radości w życiu człowieka niż wiara w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

Radosnego dnia!

Jezus i psalmy…

Przed chwilą zakończyło się spotkanie z ks. prof. Mariuszem Rosikiem, zaproszonym przez wspólnotę Gliwicką 1W1 na konferencję do Centrum Jana Pawła II. Dziękuję wszystkim uczestnikom — obecnych było około 60 osób. Szczególne podziękowania kieruję do Elżbiety i Adama za organizację wydarzenia. Niebawem dostępne będzie nagranie z konferencji, a tymczasem dzielę się zdjęciami. Tematem spotkania było „Jezus i psalmy”. Warto będzie odsłuchać nagranie — pytania i odpowiedzi ks. prof. Mariusza były cudowne, pouczające i inspirujące. Bardzo dziękuję!
Ah, jedno zdjęcie pokazuje, jaką temperaturę mieliśmy dziś — 38 stopni na zewnątrz, a w sali również było dość ciepło, ale warto było tam być. Planujemy kolejne spotkanie, ponieważ wiele pytań, które przygotowaliśmy, nie doczekało się odpowiedzi ze względu na ograniczony czas. Ufam, że w przyszłości powtórzymy to wyjątkowe wydarzenie.

Modlitwa życzeniowa…

🛐#PsalmNaDzień
Niech się zawstydzą i okryją hańbą ci, co czyhają na moje życie (Ps 70,3).

W psalmach często spotykamy się ze zwrotami życzeniowymi typu „niech…”. Mogą one odnosić się nie tylko do Boga i samego siebie, ale także do innych ludzi. Życzenia te mogą być zarówno pozytywne i pełne łaskawości, jak i negatywne. Te pierwsze płyną z serca wdzięcznego, natomiast drugie z serca zranionego przez cierpienie.

Modlitwa psalmami, niezależnie od okoliczności, może służyć jako diagnoza stanu serca, ukazując obszary, które wciąż potrzebują uzdrowienia i więcej Dobrej Nowiny.

Życzliwego dnia!

W stronę grafiki do nowej książki

Pani Beata, obecnie pracująca jako grafik w Wydawnictwo Serafin, jest autorką wielu fantastycznych i mega interesujących prac, które można zobaczyć na jej profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/born.to.be.light/ Obecnie pracuje nad okładką książki pt. „USKRZYDLIĆ DUCHOWOŚĆ”. Ogromnie się cieszę, ponieważ już same zwiastuny, których tutaj nie pokazuję, są niezwykle obiecujące, a wiele pomysłów nadal się rozwijają i piłka toczy się w grze. Zobaczcie kilka prac graficznych związanych ze słowem Bożym i psalmami. Robią wrażenie, prawda?

Spotkanie online

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie online na ZOOMie USKRZYDLONYCH. Było wspaniale i już jesteśmy przekonani o wartości kontynuowania tego rodzaju spotkań formacyjno-integracyjnych.

Kolejne spotkanie odbędzie się 29 lipca o godzinie 19:30 – Zapamiętajcie tę datę!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy chcieli dołączyć, ale napotkali trudności związane z czasem i przestrzenią. Do zobaczenia na kolejnym spotk

Zobacz więcej

Wołać z wiarą

🛐#PsalmNaDzień

Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu! PANIE , pospiesz ku ratunkowi memu! (Ps 70,2)

Powyższe słowa są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej powtarzanych wersetów modlitewnych w całej Księdze Psalmów. Miliony osób odmawiających brewiarz – liturgię godzin – rozpoczyna w ten sposób medytację nad psalmami i swoim życiem.

Modlitwa poranna jest kluczowa nie tylko dla naszego życia duchowego, ale również dla całej codzienności. Bez pomocy Boga problemy stają się większe, a nasze sukcesy mniejsze. Warto wielokrotnie z wiarą wołać: Boże, wejrzyj…

Błogosławionego dnia

„Boża mantra”

🛐 #PsalmNaDzień
Niech zawsze mówią: „Bóg jest wielki!” (Ps 70,5)

Kiedy rozważam powyższy werset psalmu, przypomina mi się pewna wspólnota wierzących w Washington DC, składająca się przeważnie z Afroamerykanów. Często, jak mantrę, powtarzali głośno werset „God Is Good All The Time” („Bóg jest dobry, zawsze jest dobry”).

Tak jak ciemne chmury mogą zasłonić blask słońca, tak nasze myśli i doświadczenia słabości mogą zasłaniać piękno i wielkość Boga. W takich momentach warto mieć pod ręką słowa, które mają siłę na nowo przypomnieć nam o prawdzie, która choć wydaje się odległa, to jednak nigdy się nie zmienia. Bóg jest dobry i potężny, w nim cała moja nadzieja.

A jakie słowa z psalmu tygodnia mogą być dla ciebie taką „Bożą mantrą”?

Błogosławionego dnia

3717 osób w 1W1

🙏Witam wszystkich w nowym tygodniu. Nasz kapitał duchowy w dziele modlitwy 1W1 to aż 3717/1. Tyle osób KAŻDEGO dnia trwa na modlitwie za Ciebie i w Twoich intencjach. DZIĘKUJĘ wszystkim za trwanie na drodze rozwoju duchowego poprzez słowo Boże – psalmy.