WSPARCIE

W ramach referatu „Apostolatu Integralnej Formacji Chrześcijańskiej” pragnę realizować wielkie i przydatne dzieła ewangelizacyjne oraz formacyjne. Ich celem jest wsparcie w rozwoju dojrzałej duchowości chrześcijańskiej oraz promowanie integralnego rozwoju ludzkiego na rzecz dobrostanu (szczęścia).

Przesyłając finansowe wsparcie można określić cel pomocy:

🎯 Cel 1: Rozwój i utrzymanie APLIKACJI O WDZIĘCZNOŚCI.

🎯 Cel 2: Księgę psalmów dla potrzebujących.

🎯 Cel 3: Ikona Krzyża 1W1: „UMIŁOWANY. Dawid – Chrystus – człowiek”.

🎯 Cel 4: Rozwój dzieła Apostolatu Integralnej Formacji Chrześcijańskiej (AIFC).

Numer rachunku:

PL 71 1600 1462 1847 0283 1000 0078

Właściciel rachunku:

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincja Krakowska

ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków

Z WDZIĘCZNOŚCIĄ I PAMIĘCIĄ W MODLITWIE!

🎯 Cel 3: Ikona Krzyża 1W1

IKONA KRZYŻA 1W1 „UMIŁOWANY. Dawid – Chrystus – człowiek

W klasztorze krościeńskim znajduje się wspólnota FRATERNIA, która od blisko 2 lat zajmuje się ewangelizacją przez sztukę – pisanie ikon i przepowiadanie. Zobaczcie: https://fraternia.pl/ lub profil na Facebooku: https://www.facebook.com/fraternia.pojednanie).

Podczas rekolekcji w Krośnie miałem natchnienie, aby prosić braci, by napisali IKONĘ KRZYŻA 1W1. Będzie ona przedstawiała Jezusa w centrum krzyża, a po bokach będzie 8 scen z życia Dawida, któremu przypisuje się nie tylko treści wielu psalmów, ale jest on prototypem i zapowiedzią Chrystusa. Modlitwa psalmami zaprasza współczesnego człowieka do kontemplacji Boga objawionego w Jezusie i odkrywaniem Jego zbawczego działania w osobistej historii życia. Format i wielkość ikony to około 140/90 cm, a jej celem będzie pomóc wchodzić na drogę medytacji i spotkania ze słowem Bożym podczas rekolekcji parafialnych, zakonnych, warsztatów, czy spotkań grup 1W1.

Tytuł ikony UMIŁOWANY. Dawid-Chrystus-Człowiek nawiązuje do trzech wielkich prawd: a) UMIŁOWANY Syn Boży stał się człowiekiem i został ofiarowany dla naszego zbawienia b) Imię Dawid (heb. דָּוִד) ma kilka znaczeń: dowódca, opiekun, UMIŁOWANY, godny kochania. c) Każdy człowiek (Ty i ja) jesteśmy UMIŁOWANI.

Projekt ikony krzyża będzie wykonany na zasadzie życzliwości i współpracy 1W1 z Fraternią. Bracia żyją z ofiar, więc zobowiązałem się do wsparcia ich apostolatu przez przekazanie ofiary w wysokości 10.000 złoty, choć wartość ikony jest o wiele większa. Autorem ikony będzie mój współbrat kapucyn br. Marcin Świąder OFMCap. Ikona krzyża zostanie wykonana w alfabecie plastycznym prof. Jerzego Nowosielskiego. Oczywiście referat w którym posługuję „Apostolstwa Integralnej Formacji Chrześcijańskiej” będzie wstanie podjąć się sfinansowania tego projektu. Jednak jeśli ktoś z Was chciałby dorzucić się i partycypować w tym pomyśle, to serdecznie zapraszam dopiszcie ofiara na „IKONE KRZYŻA 1W1”.

PL 71 1600 1462 1847 0283 1000 0078

Już z serca dziękuję wszystkim tym, którzy mogą i chcą uczestniczyć w tym  projekcie! Innym pomysłem jest też wydać książkę pt. „Umiłowany – Dawid” (tytuł roboczy). Pozycja ta będzie wprowadzała czytelnika w świat 8 scen z życia Dawida przedstawionych  na ikonie krzyża.