Oj… dzieje się!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ogromnie wiele inspirujących wydarzeń dzieje się z minuty na minutę. Jestem ogromnie wdzięczny dobremu Bogu i Wam wszystkim za obecność i dar modlitwy!

Kilka tylko spraw (FYI):

1. Dzieło „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1” rośnie bardziej, niż można było się tego spodziewać, a będzie tylko lepiej i lepiej – JEST MOC Z GÓRY!

2. Powstanie FanPage, aby lepiej się komunikować. 
Oprócz „Grupy 21” (która wzajemnie wspiera się w „programie 21 bez narzekania”), na dniach powstanie tzw. „Grupa 1/150”, będzie to forum i miejsce, gdzie będzie można dzielić się refleksjami jak słowo Boże (PSALM) działa w naszym życiu. Będzie to forum dla wszystkich zaangażowanych w projekt „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1” materiały, podpowiedzi, świadectwa, katechezy itd. 

3. Dziś (czwartek 26 marca) na 20:00 zapraszam do spotkania WellbeingCafe, z Agnieszką Czerkawską dyrektorem Wellbeing Institutebędziemy rozmawiać nie tylko o narzekaniu. Dzisiejszy LIVE na grupie #WybieramWellbeing

Podzielę się postem z „Grupy 21”.

Pokój i dobro „Grupo 21”
Choć w książce „Sztuka życia bez narzekania” jest cały rozdział na temat szemrania w Piśmie Świętym oraz jak narzekanie wpływa na całe życie duchowe i wiarę, to jednak nie poświęciłem wystarczająco dużo miejsca na ZWIĄZEK MIĘDZY MODLITWĄ A NARZEKANIEM. Innymi słowy, jak żywa wiara i doświadczenie modlitwy może wyzwalać człowieka z niewoli malkontenctwa. Wierzę, że relacja z Bogiem jest lecząca we wszystkich obszarach naszego życia: ciało, duch, myśli, emocje, więzi, traktowanie środowiska, siebie samego i bliźnich itd. Oczywiście nie działa, to na sposób magiczny albo aptekarski, czyli biorę taką dozę medycyny „Zdorwasiek” i oczekuję natychmiastowego rezultatu, ale raczej na zasadzie przemiany płynącej ze spotkanie z Tym, który ma moc przemieniać i ofiarować życie, nie tylko na jego początku ale w czasie jego trwania. Nowe życie w Chrystusie bez narzekania, czyli gdzie jest uzdrowione serce, myśli, język itd.

Pytanie do refleksji (nie tylko na dziś):


Czy doświadczenie życia duchowego (modlitwa) pomaga Ci wyzwalać się z chronicznego narzekania? Czy modlitwa dotyka również tego specyficznego wymiaru życia i pracy nad sobą?


Wasze myśli i dzielenie na forum są naprawdę BARDZO POMOCNE nie tylko dla mnie, ale wszystkim, którzy mają przyjemność czytać te posty!
Zgadzacie się ze mną?