Drogowskazy do Nieba

🛐 #PsalmNaDzień

„PAN wywyższony nad wszystkie narody, ponad niebiosa Jego chwała. Któż równy PANU, naszemu Bogu? On mieszka na wysokościach, a zniża się, by ujrzeć to, co na niebie i na ziemi” (Ps 113,4-6).

Wczoraj (w niedzielę) z samego rana przeżywając pierwsze minuty uroczystości Wniebowstąpienia Pana Jezusa zastanawiałem się, jaki psalm najbardziej mógłby zapowiadać to wydarzenie i tajemnicę? Kiedy otworzyłem swój psalm tygodnia w 1W1, Bóg od razu dał mi odpowiedź. „Psalm, którym masz się modlić w tym tygodniu” – NIESAMOWITE! Bóg odpowiada i czyni to tak szybo i bezpośrednio, jednak wciąż potrzeba otwierać Pismo Święte i swoje serce na Jego słowo. 

NIESAMOWITĄ sprawą jest również odkryć dar życia wiecznego w Jezusie. Każdy za darmo otrzymał już bilet do Nieba. Jednak nie wystarczy go posiadać, aby tam się znaleźć. Tak jak nie wystarczy otrzymać receptę od lekarza, aby być zdrowym, czy bilet na Hawaje, aby tam spędzić wymarzone wakacje. Trzeba pragnąć i codziennie podążać w wyznaczonym przez Jezusa kierunku. Psalmy to bezcenne drogowskazy, które ukierunkowują stale nasze życie na Boga, pomimo zmieniających się okoliczności naszego życia.

Wytrwałości i błogosławionego dnia!