Oj… dzieje się!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ogromnie wiele inspirujących wydarzeń dzieje się z minuty na minutę. Jestem ogromnie wdzięczny dobremu Bogu i Wam wszystkim za obecność i dar modlitwy!

Kilka tylko spraw (FYI):

1. Dzieło „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1” rośnie bardziej, niż można było się tego spodziewać, a będzie tylko lepiej i lepiej – JEST MOC Z GÓRY!

2. Powstanie FanPage, aby lepiej się komunikować. 
Oprócz „Grupy 21” (która wzajemnie wspiera się w „programie 21 bez narzekania”), na dniach powstanie tzw. „Grupa 1/150”, będzie to forum i miejsce, gdzie będzie można dzielić się refleksjami jak słowo Boże (PSALM) działa w naszym życiu. Będzie to forum dla wszystkich zaangażowanych w projekt „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1” materiały, podpowiedzi, świadectwa, katechezy itd. 

3. Dziś (czwartek 26 marca) na 20:00 zapraszam do spotkania WellbeingCafe, z Agnieszką Czerkawską dyrektorem Wellbeing Institutebędziemy rozmawiać nie tylko o narzekaniu. Dzisiejszy LIVE na grupie #WybieramWellbeing

Podzielę się postem z „Grupy 21”.

Pokój i dobro „Grupo 21”
Choć w książce „Sztuka życia bez narzekania” jest cały rozdział na temat szemrania w Piśmie Świętym oraz jak narzekanie wpływa na całe życie duchowe i wiarę, to jednak nie poświęciłem wystarczająco dużo miejsca na ZWIĄZEK MIĘDZY MODLITWĄ A NARZEKANIEM. Innymi słowy, jak żywa wiara i doświadczenie modlitwy może wyzwalać człowieka z niewoli malkontenctwa. Wierzę, że relacja z Bogiem jest lecząca we wszystkich obszarach naszego życia: ciało, duch, myśli, emocje, więzi, traktowanie środowiska, siebie samego i bliźnich itd. Oczywiście nie działa, to na sposób magiczny albo aptekarski, czyli biorę taką dozę medycyny „Zdorwasiek” i oczekuję natychmiastowego rezultatu, ale raczej na zasadzie przemiany płynącej ze spotkanie z Tym, który ma moc przemieniać i ofiarować życie, nie tylko na jego początku ale w czasie jego trwania. Nowe życie w Chrystusie bez narzekania, czyli gdzie jest uzdrowione serce, myśli, język itd.

Pytanie do refleksji (nie tylko na dziś):


Czy doświadczenie życia duchowego (modlitwa) pomaga Ci wyzwalać się z chronicznego narzekania? Czy modlitwa dotyka również tego specyficznego wymiaru życia i pracy nad sobą?


Wasze myśli i dzielenie na forum są naprawdę BARDZO POMOCNE nie tylko dla mnie, ale wszystkim, którzy mają przyjemność czytać te posty!
Zgadzacie się ze mną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *