Ikona Krzyża 1W1

Kochani powstaje NIESAMOWITY projekt pt. „Ikona krzyża 1W1”. Dokładny tytuł ikony to „UMIŁOWANY. Dawid – Chrystus – Człowiek”. Wykonawcą dzieła jest mój współbrat Marcin Świąder OFMCap, który od wielu lat pisze Ikony i ewangelizuje przez sztukę. Dziś miałem okazję być na jego wystawie ikon w Krakowie w Muzeum Archeologicznym. 

Ikona krzyża 1W1 będzie służyła do modlitwy adoracyjnej na spotkaniach parafialnych, rekolekcyjnych dla osób konsekrowanych i duchownych oraz naszych 1W1. Medytacja psalmów może i powinna doprowadzać nas do kontemplacji Boga w prozie codziennego życia. 

Tytuł ikony nawiązuje do trzech wielkich prawd:
a) UMIŁOWANY Syn Boży stał się człowiekiem i został ofiarowany dla naszego zbawienia
b) Imię Dawid (heb. דָּוִד) ma kilka znaczeń: dowódca, opiekun, UMIŁOWANY, godny kochania. 
c) Każdy człowiek (Ty i ja) jesteśmy UMIŁOWANI. 

Jeśli chcesz i możesz finansowo wesprzeć ten projekt, to będę bardzo wdzięczny. Ofiarę jaką pragnę przekazać wspólnocie artystów to 10.000 zł. Ofiary (cegiełki) można przesłać na konto referatu Apostolatu Integralnej Formacji Chrześcijańskiej z dopiskiem „ofiara na IKONE KRZYŻA 1W1”. PL 71 1600 1462 1847 0283 1000 0078. 
Niektóre osoby już przekazały cegiełki – BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!

Zachęcam do odwiedzenia stron: https://fraternia.pl/ lub profil na Facebooku: https://www.facebook.com/fraternia.pojednanie).