Metoda KONSOLIDACYJNĄ…

🛐 #PsalmNaDzień
„Oto grzesznik począł nieprawość, jest brzemienny w podstęp i urodzi zdradę” (Ps 7,15). 

Niesamowite porównanie! Judasz urodził zdradę. Zainicjował ją – począł, nosił – był brzemienny, a w końcu wydał ją na świat – urodził. Grzech to decyzja, ale również proces. Każda nieprawość swoją historię i realne konsekwencje. Jakie myśli, słowa, czyny… rodzą się we mnie? 

W tym tygodniu w 1W1 modlę się Psalmem 7. Dziś słowa tego psalmu pięknie wczytują się w treść Ewangelii (zdrada Judasza – tematyka grzechu). Trudno zrozumieć wielką miłość Boga, bez odkrycia pełnej prawdy o własnym sercu. Warto pamiętać, że serce Boga jest znacznie większe od naszego. Tę dysproporcję można porównać ze światłem słońca i świecy. Nadzieja nie płynie z naszego perfekcyjnego życia, ale z miłosierdzia Bożego, które nie ma granic. 

Czy pamiętacie metodę KONSOLIDACYJNĄ (tak wiem, trudna nazwa!) przeczytać psalm z tygodnia 1W1 + Ewangelię z dnia + moje życie: http://piotrkwiatek.com/2023/02/17/metoda-konsolidacyjna/

Jakiś czas temu odwiedziłem osobę, która pokazała mi cały zeszyt zapisany tą metodą. Ogromnie podziwiam takie wielkie zaangażowanie w życie duchowe, pracę nad sobą oraz troskę o poznania i ukochanie słowa Bożego. Warto dzielić się dobrem, bo to inspiruje i pozytywnie „zaraża”. 
Dobrego dnia!