Nowy pomysł – IKONA KRZYŻA 1W1

IKONA KRZYŻA 1W1 – „Dawid – CHRYSTUS – człowiek”

W klasztorze krościeńskim znajduje się wspólnota FRATERNIA, która od blisko 2 lat zajmuje się ewangelizacją przez sztukę – pisanie ikon i przepowiadanie. Zobaczcie: https://fraternia.pl/ lub profil na Facebooku: https://www.facebook.com/fraternia.pojednanie).

Podczas rekolekcji w Krośnie miałem natchnienie, aby prosić braci, by napisali IKONĘ KRZYŻA 1W1. Będzie ona przedstawiała Jezusa w centrum krzyża, a po bokach będzie 8 scen z życia Dawida, któremu przypisuje się nie tylko treści wielu psalmów, ale jest on prototypem i zapowiedzią Chrystusa. Modlitwa psalmami zaprasza współczesnego człowieka do kontemplacji Boga objawionego w Jezusie i odkrywaniem Jego zbawczego działania w osobistej historii życia. Format i wielkość ikony to około 140/90 cm, a jej celem będzie pomóc wchodzić na drogę medytacji i spotkania ze słowem Bożym podczas rekolekcji parafialnych, zakonnych, warsztatów, czy spotkań grup 1W1.

Projekt ikony krzyża będzie wykonany na zasadzie życzliwości i współpracy 1W1 z Fraternią. Bracia żyją z ofiar, więc zobowiązałem się do wsparcia ich apostolatu przez przekazanie ofiary w wysokości 10.000 złoty, choć wartość ikony jest o wiele większa. Autorem ikony będzie mój współbrat kapucyn br. Marcin Świąder OFMCap. Ikona krzyża zostanie wykonana w alfabecie plastycznym prof. Jerzego Nowosielskiego. Oczywiście referat w którym posługuję „Apostolstwa Integralnej Formacji Chrześcijańskiej” będzie wstanie podjąć się sfinansowania tego projektu. Jednak jeśli ktoś z Was chciałby dorzucić się i partycypować w tym pomyśle, to serdecznie zapraszam https://piotrkwiatek.com/wsparcie:

PL 71  1600  1462  1847  0283  1000  0078. Dopiszcie ofiara na „IKONE KRZYŻA 1W1”.

Już z serca dziękuję wszystkim tym, którzy mogą i chcą uczestniczyć w tym  projekcie! Innym pomysłem jest też wydać książkę pt. „Umiłowany – Dawid” (tytuł roboczy). Pozycja ta będzie wprowadzała czytelnika w świat 8 scen z życia Dawida przedstawionych  na ikonie krzyża.