📺 #ArtysciCzytajaPsalmy – PSALM 46

✅ Przyznam się, że PSALM 46 był dla mnie mało znany i również nie wystarczająco ceniony… Teraz ten tekst, ta modlitwa mnie „zatrzymuje„. Na przykład takie stwierdzenie „Bóg jest dla nas ucieczką i mocą: łatwo znaleźć u Niego pomoc w trudnościach„. Porusza mnie również wezwanie „Zatrzymajcie się…” z jedenastego wersetu. Psalm, który zaprasza do kontemplacji i odkrycia mocy Boga!

🙏 BARDZO dziękuję Piotr Kurstak za uczestnictwo w akcji „artyści czytają psalmy”.

📌📌📌 WAŻNE PRZESŁANIE PSALMU 46

👉Bóg jest dla nas ucieczką i mocą: łatwo znaleźć u Niego pomoc w trudnościach. Przeto się nie boimy, choćby waliła się ziemia”.

👉 „Pan Zastępów jest z nami”.

#ArtysciCzytajaPsalmy ⭐️ Piotr Kurstak ⭐️

Piotr Kurstak – muzyk z pasji (z wykształcenia prawnik), kompozytor, aranżer. Wraz z żoną Martą założyciel i prowadzący Scholę Adonai od 1998 roku. Pomysłodawca i kompozytor multimedialnego projektu „Dźwięki w Godzinie Ciszy – Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek”. Wraz z Witkiem Wilkiem oraz Katarzyną Perkowską wystawili wiele ewangelizacyjnych Misteriów w kraju i za granicą. Również z nimi zrealizował skomponowaną przez siebie muzykę do dwóch programów telewizyjnych dla TVP: „Historia Bożego Narodzenia” oraz „Historia Zmartwychwstania”. Autor muzyki do multimedialnego przedsięwzięcia „Owoc żywota Twojego Jezus” wykonanego podczas wydarzenia Stadion Młodych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od wielu lat współtworzy w Białymstoku cykliczne wydarzenie o nazwie Bogu Dźwięki, będąc kompozytorem muzyki, aranżerem oraz prowadzącym warsztaty z uczestnikami i sam koncert w centrum miasta wraz ze Scholą Adonai i zespołem. Współpracował z wieloma muzykami polskiej sceny chrześcijańskiej, np. z małżeństwem Gabi i Wojtkiem Gąsior, czego efektem jest projekt „Pieśni ciągle żywe” z dobrze znanymi, ale podanymi w nowych wersjach utworami muzyki kościelnej. Na co dzień prowadzi placówkę Muzyczna Piwnica Pod Katedrą, gdzie pomaga rozwijać talenty muzyczne, prowadząc indywidualne i grupowe zajęcia instrumentalne oraz wokalne.