Spotkanie i rozmowa z IZABELĄ…,

Iza swoją muzyką DOTYKA ludzkich serc, również tych dotkniętych przez dary trudu! Izabelo BARDZO Ci dziękuję za spotkanie, rozmowę i świadectwo oraz przykład dostrzegania dobra tam, gdzie inni mają z tym problem.

„Dzień dobry, dziś 41 #KącikIslet popłynie w Areszcie Śledczym w Gdańsku i na YT dla Wszystkich zainteresowanych 🙂

Moim wspaniałym gościem jest Piotr Kwiatek OFMCap – doktor psychologii, kapłan i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Na co dzień przebywa w Krakowie, jednak często podróżuje, aby dzielić się słowem Bożym i tym razem przyjechał na Przymorze:) Miałam wielkie szczęście, że Brat Piotr znalazł dla mnie czas:))) Do dziś wspominam nasze spotkanie i czuję ogromną wdzięczność, że mogłam tego doświadczyć.

Od wtorku jestem zatopiona w książkach br. Piotra, które robią coś dobrego ze mną, są jak promienie słońca, które ogrzewają moje serce. Nie ma w nich utopii, jest prawda, za którą chcę podążać. Podczas 15 minutowej rozmowy skoncentrowaliśmy się na WDZIĘCZNOŚCI. Brat Piotr odpowiedział na pytania: jak wzbudzać w sobie wdzięczność? Za co dziękować? Czy jest możliwa wdzięczność za trudy w naszym życiu?

Br. Piotr w książce „Ucieszyć się życiem” wyodrębnił 4 okna wdzięczności: – okno darów zwyczajnych- okno darów nadzwyczajnych- okno darów duchowych- okno darów trudnychPrzykłady mojej wdzięczności:

– DZIĘKUJĘ, że wypiłam dziś bez pośpiechu kawę z napojem owsianym ( dar zwyczajny)

– DZIĘKUJĘ , że we wtorek spotkałam się z Bratem Piotrem Kwiatkiem i nie dość, że samo spotkanie było wyjątkowym prezentem dla mnie, to Brat Piotr podarował mi książki :)))) ( dar nadzwyczajny)

– DZIĘKUJĘ, że niedawno zrozumiałam, że pustkę, którą do tej pory chciałam wypełnić ludźmi, może wypełnić tylko BÓG ( okno darów duchowych)

– DZIĘKUJĘ za miałam depresję, ponieważ uświadomiłam sobie ŻE: -nie tylko ja przeżyłam w dzieciństwie i w młodości trudne chwile i traumy, i nie jestem pępkiem świata, choć jestem bardzo bardzo cenna!- będąc już osobą dorosłą mam wpływ na swoje życie i zrzucanie winy na innych czy użalanie się nad sobą nie poprawi jakości mojego życia, nie polepszy mojego dobrostanu- warto żyć mimo wszystko, – zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji, – dawanie świadectwa swojego życia to moje zadanie,

– pomaganie innym nadaje głęboki sens życiu, – życie jest krótkie i warto wpuścić do niego radość,- mam rodzinę i przyjaciół, którzy byli i będą zawsze przy mnie cokolwiek się stanie

– miłość góry przenosi ❤ i dzięki niej potrafię bez słów wesprzeć osoby, które są w jakiejkolwiek trudnej sytuacji życiowej.

– wiara, nadzieja, miłość czynią CUDA! Jeśli macie ochotę na jeszcze więcej, to proszę sięgnijcie po książki Brata Piotra Kwiatka: „W świetle cienia” „Sztuka życia bez narzekania” „W Rytmie wdzięczności” www.piotrkwiatek.com Szczerze polecam:)

Ps. 41 #KącikIslet = 31 audycji w wersji mp3, a dopiero od niedawna filmiki ( część poszła tylko do Aresztu). Praca wre. Koronawirus zmusza do myślenia i działania:) I przepraszam za niedoskononałości

😉 Montaż filmiku moja cudna córka Pola:)

#KącikIslet #muzykairozmowy #resocjalizacjaprzezmiłośćimuzykę #energagrupaorlenEnerga SA💡 #przezmuzykędowolności #aresztśledczygdańsk #wdzięczność #sztukażyciabeznarzekania