„Strzał w 10”

🏹 Strzał w 10!
Dziś wsłuchuję się w konferencje pani dr Danuty Piekarz „Wprowadzenie w świat psalmów”. Tam słowa, które określam mianem „STRZAŁ w 10”. Dlaczego? Pokazują doskonale istotę naszej akcji 1W1:


🎯„Wielka szkoda, że kiedyś przed wiekami PSAŁTERZ stał się zasadniczo modlitwą duchowieństwa. Podczas gdy dla ludu zostawiono różne nabożeństwa zastępcze np. godzinki. I do czego dzisiaj dochodzi, że lud śpiewa godzinki, które naprawdę są do zrozumienia dużo trudniejsze od psałterza, a mówi się, że to miało być ułatwienie. WIELKIM DOBRODZIEJSTWEM JEST TO, ŻE DZISIAJ DĄŻY SIĘ, ŻEBY ZNÓW PSAŁTERZ STAŁ SIĘ MODLITWĄ LUDU BOŻEGO. Żeby wreszcie też zwykli ludzie, wzięli do rąk te księgi i nimi się modli” (Danuta Piekarz).
Jednym z ważniejszych celów projektu modlitewnego 1W1 jest przywracanie PSAŁTERZA WSZYSTKIM. Psalmy naprawdę mogą się stawać bardziej naszą codzienną modlitwą🙏. Księga psalmów, „jest mikrokosmosem. W jakiś sposób streszcza w sobie całe Pismo Święte, jak i streszcza w sobie nasze życie” (Danuta Piekarz).


💥Przy tej okazji pragnę serdecznie przywitać panią dr Danutę PIEKARZ w gronie naszych ekspertów, bo zgodziła się skomentować dla nas kilka psalmów! DZIĘKUJEMY I WITAMY!


Polecam te dwie konferencje:

📍Wprowadzenie w świat Psalmów (1) – Danuta Piekarz https://www.youtube.com/watch?v=gYFtgKP67nY
📍Wprowadzenie w świat Psalmów (2) – Danuta Piekarz https://www.youtube.com/watch?v=Enc64Gey_PQ