Seria Psychologia pozytywna i wiara

Komunikacji można się nauczyć

br. Piotr Kwiatek OFMCap
s. Anna Maria Pudełko AP

W naszej diagnozie rzeczywistości z jednej strony odsłania się smutny obraz braku umiejętności porozumiewania się, który nie wynika
z złej woli, ale przeważnie z ubogiej formacji w tym zakresie. Z drugiej strony pojawia się nadzieja, że komunikacji można się nauczyć, a na pewno ją udoskonalić.

Nigdy nie jest za późno, aby podnieść poziom kompetencji porozumiewania się tak, aby przyczyniał się do lepszego funkcjonowania. Wtedy życie nasze i ludzi z naszego otoczenia stanie się nie tylko łatwiejsze, ale i radośniejsze. Kto tego w istocie nie pragnie?

Ucieszyć się życiem

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Często nam się wydaje, że szczęście przywołuje wdzięczność. W rzeczywistości jest odwrotnie, to wdzięczność buduje szczęście, co potwierdzają liczne badania naukowe psychologii pozytywnej. Dlatego praktykowanie wdzięczności jawi się jako doskonałe lekarstwo na współczesne problemy człowieka, takie jak: brak radości życia, chroniczne narzekanie czy niezadowolenie.

„Cztery okna wdzięczności” to oryginalna koncepcja ukazująca potencjał ludzkiej pozytywności, która rozpoznaje dar codzienności, widzi sens porażek oraz docenia duchowość. Pomaga odkryć istniejące w każdym z nas zasoby dobra, podpowiada, jak w pełni przeżywać radość.

Sztuka życia bez narzekania

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Narzekanie to epidemia naszych czasów. Osłabia nie tylko jakość naszych relacji rodzinnych 
i zawodowych, ale ewidentnie szkodzi naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i duchowemu. Czy można skutecznie bronić się przed tą współczesną chorobą?

Autor stara się nie tylko zrozumieć fenomen i znaczenie kompulsywnego malkontenctwa, ale dostarcza czytelnikowi efektywnych narzędzi służących do wyrwania się z kręgu frustracji i poczucia niemocy.

Książka „Sztuka życia bez narzekania” to zaproszenie skierowane do każdego człowieka, aby wzmacniać radość życia
i poczucie dobrostanu.

Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym

br. Piotr Kwiatek OFMCap

„Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym” to pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka opisująca codzienne ludzkie sprawy w perspektywie doświadczenia wiary i psychologii pozytywnej. Tym, co łączy te dwa rożne wymiary, jest człowiek
oraz jego odwieczna tęsknota za dobrem i szczęściem. Autor zauważa, że wiara chrześcijańska nie tylko nie stoi w opozycji do radości życia, ale tak naprawdę pełniej do niej prowadzi, ukazując dalsze horyzonty. Zarówno osoby wierzące, jak i poszukujące znajdą w tej książce wiele praktycznych wskazówek oraz interesujących podpowiedzi.

W świetle cienia

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Nie tylko sukcesy i zwycięstwa przybliżają nas do poznania tajemnicy Boga i człowieka, ale również trudności i słabości. Sztuka radosnego życia polega na odkrywaniu sacrum w codzienności, nawet naznaczonej cieniem ludzkiej egzystencji. Trudności w drodze do szczęścia w rzeczywistości mogą okazać się cennym źródłem informacji o nim.

W rytmie wdzięczności

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Życie w rytmie wdzięczności umożliwia doświadczanie radości nie tylko w wyjątkowych okolicznościach i specjalnych wydarzeniach, ale również w prozie dnia codziennego. Nawet trud i niepowodzenia stają się cennymi lekcjami życiowej mądrości, a duchowość prowadzi do niewyczerpanego źródła szczęścia.

Notatnik „W rytmie wdzięczności” służy pomocą w wykształceniu umiejętności zauważania, doceniania i celebrowania dobra obecnego w życiu. Rozpoznawanie błogosławieństw to nie tylko skuteczne lekarstwo na współczesną epidemię narzekania i niezadowolenia. Jest ono również najlepszą strategią wzmacniania psychologicznego dobrostanu.

Seria Modlitwa psalmami

Psalmoterapia

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Psalmy to wyjątkowe modlitwy. Od tysięcy lat poruszają i przemieniają ludzkie serca. Pomagają trwać przy Bogu w każdych okolicznościach życia. Jest w nich zawarta mądrość, autentyzm, nadzieja, piękno oraz siła, które stają się udziałem tego, kto je czyta. Odkrywają tajemnicę Boga i sposób Jego działania w sercu ludzkim. Jak w czystym zwierciadle możemy w nich dostrzec własne doświadczenia, historię i głębię duszy.

Słowo Boże posiada wyjątkowo moc uzdrowienia wszystkiego, co niszczy wyjątkowość i piękno, z jakimi każdy z nas przyszedł na świat. Ukazują sens życia, który trwa pomimo zmienności i przeciwności losu.

365 dni w rytmie psalmów

br. Piotr Kwiatek OFMCap
s. Anna Maria Pudełko AP

Ta poręczna książeczka jest codziennym towarzyszem na drodze rozwoju i modlitwy. Autorzy oprócz treści do rozważań dają czytelnikowi wsparcie duchowe, wzmocnienie wiary, nadziei i miłości.

Cały rok z psalmami to doskonały prezent, który możemy sprawić sobie sami, a także podarować go innym. To codzienny pomocnik duchowy z fragmentem psalmu na każdy dzień, z rozważaniem, a także miejscem na własne refleksje czy postępy duchowe. A wszystko ozdobione grafiką, która powstała specjalnie do tego wydania.

Brat Piotr i siostra Anna Maria chcą nam podarować pewność, że jesteśmy kochani przez Boga, wyjątkowi, że nasze życie jest dobre i ma sens. To mała książeczka, która daje ogromne poczucie szczęścia w wierze.

Zeszyt ćwiczeń do psalmów

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Książka proponuje twórcze, modlitewne spotkanie z 20 psalmami. Każdy z nich poddano szczegółowej analizie na 7 różnych sposobów, co pozwala na kreatywną modlitwę przez wszystkie dni tygodnia.

„Zeszyt ćwiczeń” to idealna pomoc dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe metody modlitwy, wyjść ze schematów i doświadczyć, że dialog z Bogiem może być twórczy, ciekawy i jeszcze bardziej owocny. Dodatkowy atut książki to energetyczna, motywująca
i dopracowana szata graficzna.

Księga Psalmów z notatnikiem i skrutacją

br. Piotr Kwiatek OFMCap

Lubisz czytać Psalmy i rozważać ich treść? Sięgnij po wyjątkową Księgę Psalmów, wzbogaconą o liczne odnośniki biblijne
i miejsce na własne notatki przy każdym wersie. Taka forma pozwoli Ci wnikliwie
i kreatywnie czytać Słowo Boże. Dodatkowy atut to poręczny format – 17,50 cm x 19,50 cm.

To wydanie Księgi Psalmów przygotowano z myślą o skrutacji – specjalnej metodzie czytania i medytowania Pisma Świętego, polegającej na czytaniu „od wersetu
do wersetu” z wykorzystaniem licznych odnośników biblijnych. W tym wydaniu znajdziesz znacznie więcej odnośników, niż
w jakiejkolwiek innej Biblii.

Ebooki

Ebooki oferują wygodę i poręczność. Dzięki nim możesz spakować do plecaka lub torebki tyle książek ile chcesz i czytać je podczas podróży komunikacją miejską, wizyty w urzędzie czy w przychodni. Powyższe tytuły, łatwo dostępne i wygodne w użyciu, mogą stać się pomocą w drodze do odkrywania mocy wdzięczności.

Audiobooki

Audiobooki dzięki swojej formie umożliwiają zdobywanie wiedzy i inspiracji w czasie codziennych czynności. Wygodne do słuchania podczas podróży, ćwiczeń czy spacerów, pozwalają na odkrywanie piękna swojego życia bez względu na niektóre z ograniczeń.