📺 #ArtysciCzytajaPsalmy – PSALM 88

🔔 Psalm 88 jest niesamowity! Można powiedzieć, że opisuje stan „ciemności duchowej” człowieka, który nie tylko traci grunt pod stopami, ale również nie doświadcza obecności i pomocy Boga. Jedyną nadzieją jest tutaj „tylko i aż” wołanie – MODLITWA – psalmisty.

✅ BARDZO dziękuję Marcinowi Styczeń za fantastyczne wspieranie akcji „artyści czytają psalmy” i gratuluję fantastycznej twórczości!!!

#ArtysciCzytajaPsalmy ⭐️ Marcin Styczeń ⭐️

https://www.youtube.com/watch?v=tcfGiX-LwY0

🎙Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to jedenaście płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku. Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco: „Pieśń o Bogu ukrytym” – piosenki do wierszy Karola Wojtyły (CD 2006), „21 gramów” – płyta autorska (CD 2008) , „Bryllowanie” – piosenki do wierszy Ernesta Brylla (CD 2009), „Bryllowanie live” – koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w Teatrze Polonia (CD + DVD 2011), „Zejdźmy się jak na wilię” – piosenki do wierszy bożonarodzeniowych Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Pietrzyckiego, Zegadłowicza ( CD 2012), „Golgota Jasnogórska” – poemat pasyjny Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej (CD 2013), „Duchy poetów” – wywiad Marcina Stycznia z Ernestem Bryllem o dziewięciu poetach, których znał, którzy po śmierci mu się przyśnili, i o których napisał wiersz, wzbogacony płytą (książka + CD 2013) „Zbieg” – płyta autorska (CD 2016). „Lubię gadać z Leonardem” – piosenki Leonarda Cohena w autorskich tłumaczeniach (CD 2017) „10/40” – dziesiąta płyta na czterdzieste urodziny (CD 2018) „Święci” – jedenasta płyta prezentująca 14 postaci świętych i błogosławionych (CD 2020) Książka z płytą „Duchy Poetów” była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta „Golgota Jasnogórska” otrzymała Feniksa 2014 w kategorii – muzyka chrześcijańska.

Więcej na https://www.marcinstyczen.pl

https://www.facebook.com/marcinstyczen