Psalmy „bliźniacze”

📍 Czy wiecie jakie psalmy można nazwać „bliźniaczymi” i dlaczego? Nawet nie będąc bliźniakiem byłbym tym zainteresowany… Prawdę mówiąc, identyczność dwóch psalmów odkryłem dopiero, kiedy podjąłem się zadanie przepisania psałterza.

📍 Dziś ksiądz dr hab. Wojciech Węgrzyniak w wideo komentarzu opowie nam na temat różnic i podobieństw dwóch wyjątkowych psalmów, serdecznie zapraszam do wysłuchania tych rozważań!

📍 Bardzo dziękuję ks. Wojciechowi za kolejne cenne i praktyczne wprowadzenie w treść i znaczenie psalmu 53.

👤 ks. dr hab. Wojciech WĘGRZYNIAK – ceniony biblista, rekolekcjonista, duszpasterz i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Urodził się w 1973 r. w Nowym Targu. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1998 w. Pięć lat studiował w Rzymie, następne trzy w Jerozolimie, gdzie obronił doktorat z nauk biblijnych i archeologii. Jego specjalnością są nauki biblijne, a dokładniej Stary Testament. Duchowny jest autorem wielu książek m.in. „Po prostu Miłość. Kazania seminaryjnego czasu”, „Listy z Niebieskiej Ameryki”, „Kościół Boga Żywego” czy „O co właściwie nam chodzi?”. Prowadzi autorską stronę „wegrzyniak.com” oraz publikuje rozważania do codziennych czytań na YouTube (DamyzBogiemRadę).