AKCJE

„1 za Wszystkich, Wszyscy za 1”

Czyli jak z 1 uczynić więcej niż 150?

Żyjemy w czasach, które niosą ze sobą dużo niepewności jutra. Wszyscy potrzebujemy duchowego wsparcia i wszyscy możemy je ofiarować innym. „DAJĄC ZNACZNIE WIĘCEJ OTRZYMUJEMY”!

Zapraszam Was do akcji: „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1”.

Polega ona na tym: Ty modlisz się jednym (wybranym) psalmem w intencji WSZYSTKICH osób uczestniczących w tym projekcie, a w zamian za to, OTRZYMUJESZ dar modlitwy w swojej intencji od WSZYSTKICH. 

Ofiarując 1 psalm, otrzymujesz w swojej intencji WIĘCJE niż 150 (cały psałterz) – KAŻDEGO DNIA!

Czy można lepiej zainwestować?

Na czym polega filozofia „kapitału duchowego”?

Twój wkład jest zawsze taki sam (1 Psalm), a codziennie w zamian otrzymujesz więcej i więcej modlitwy w swojej intencji! Nie ma granicy końcowej!

Czy nie warto dołączyć?

Czy nie warto inwestować w pomysł i nim się dzielić z innymi? 

Jak byś się czuł/czuła na przykład mając świadomość, że każdego dnia aż 1.000 osób modli się za Ciebie i w Twoich intencjach. Innymi słowy ponad 3 x dziennie jest odmawiana cała księga PSALMÓW za Ciebie!!! 

To już jest, a może być tylko bardziej i bardziej „zwariowany” pomysł! 

KWESTIE ORGANIZACYJNE AKCJI: 
„1 za Wszystkich, Wszyscy za 1”

1. Psalm raz „otrzymany” trzymamy przez CAŁY TYDZIEŃ.

2. Psalmy zmieniamy w NIEDZIELĘ, czyli bierzemy kolejny. Jeśli ktoś modlił się psalmem 21, to w niedzielę rozpoczyna modlić się psalmem 22. Jeśli np. ktoś modli się psalmem 150 (ostatnim z psałterza), to idzie do psalmu 1 itd.

3. Jest to CODZIENNA modlitwa „choćby jednym zdaniem z danego psalmu”. Nie trzeba czytać całości każdego dnia. 

4. Pamiętamy o INTENCJI za całą grupę. To jest „nasz wspólny duchowy kapitał” i codzienne wsparcie, jakie otrzymujemy. Zachęcam, aby do końca maja jedno „Ojcze nasz” dodać w intencji ustąpienia pandemii i za wszystkich, którzy cierpią z jej powodu. 

5. Kiedy ktoś zechce ZREZYGNOWAĆ(np. po tygodniu lub miesiącu) bardzo proszę dać mi znać. Na to miejsce wpiszemy i zaprosimy kolejną osobę, aby kapitał był mocny.

6. PSAŁTERZ, czyli 150 psalmów. Wszystkie kolejne osoby dołączające do akcji, otwierają tzw. kolejną edycję. I tak od pierwszego psalmu do 150 (edycję I). Od 151 osoby do 300 mamy grupę drugą (edycja II). Od 301 do 450 osoby tworzące grupę trzecią (edycja III). Moje marzenie to minimum 1.000 osób dziennie modląca się za Ciebie i w Twoich intencjach. Jednak, aby tak się stało musisz jedną z nich być i podzielić się tą akcja z innymi!

7. Pamiętajcie poszerzamy wspólny duchowy kapitał zapraszając KOLEJNE NOWE OSOBY.

zdrowy „NAPÓJ DUCHOWY” (4-P)

Przeczytaj, Pomódl się, Podziel się, Psalmem w ramach akcji:
JEDEN PSALM ZA WSZYSTKICH, WSZYSTKIE PSALMY ZA JEDNEGO. 

Jak słowo Boże mnie porusza i dotyka?

Pomysł jest taki, aby podzielić się słowem usłyszanym z innymi (4P).

Warto nie tylko czytać, modlić się słowem Bożym (psalmami), ale również dzielić się owocami tego spotkania. Jest to ważna część, naszego wspólnego „kapitału duchowego”.

FORMA POWINNA BYĆ BARDZO KRÓTKA:

Wersja (1): Napisać, krótki cytat z własnego psalmu:
„Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych”.

Wersja (2): Napisać, krótką myśl, która się pojawiła w sercu po spotkaniu z psalmem: Na przykład: W słowach „rozmyśla dniem i nocą” czuję zachętę do trwania na medytacji i modlitwie. 

W 3 minuty o akcji „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1”

w 7 minut o akcji „1zW”

http://fiat.fm/rozmowa-dnia/jeden-za-wszystkich-wszyscy-za-jednego-czyli-4p-rozmowa-z-br-piotrem-kwiatkiem-ofmcap/

Dziękuję ks. Pawłowi Rytelowi-Adrianikowi za ciepłe słowa o akcji „1zW” oraz portalowi internetowemu „franciszkańska3.pl” za artykuł na temat tego modlitewnego projektu. Zamieszczam linki do artykułu oraz rekomendacji.

http://franciszkanska3.pl/aktualnosci/wspolnota-budowana-przez-modlitwe-psalmami

RUSZYŁY „wideo-komentarze”, czyli profesjonalne 5 minutowe wprowadzenia do poszczególnych psalmów

NASZ ZESPÓŁ EKSPERCKI

Z całego serca pragnę już podziękować wszystkim naszym wspaniałym ekspertom i pasjonatom Pisma Świętego; za zaangażowanie w przybliżaniu nam mocy słowa Bożego w ramach akcji „1 (Psalm) za Wszystkich, Wszyscy (Psalmy) za 1”. 

Od początku są z nami: siostra mgr lic. Anna Maria Pudełko AP; ksiądz dr Krzysztof Grzemski oraz brat dr Paweł Paszko OFMCap. W kolejnych dniach dołączyli do naszego zespołu: Pani dr Maria Miduch, ksiądz dr Paweł Rytel-Adrianik, siostra dr hab. Joanna Nowińska SM, ksiądz prof. Mariusz Rosik.

Ogromnie się cieszę, że nasze dzieło wspólnej modlitwy jeden za drugiego psalmami, tak pięknie się rozwija! 

Wartościowe i możliwe CELE akcji „1zW”

Pragnę jednak DZIŚ (30 marca) wyznaczyć minimalny CEL akcji „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1”. Cel jeden z wielu, który nie jest finalny! 

1.000 osób codziennie modlących się za Ciebie i w Twoich intencjach! 

Czy jest to możliwe? Oczywiście! pytanie, tylko kiedy?

Jeśli komuś jest potrzebne wsparcie duchowe, niech zwyczajnie po nie sięgnie! Minimalne zaangażowanie, to Twój 1 Psalm, aby otrzymać setki Psalmów w swojej intencji!

Istota „kapitału duchowego”

CHODZI O JAKOŚĆ A NIE TYLKO ILOŚĆ!

Warto przypominać sobie, że modlitwa jest łaską. Jest spotkaniem i dialogiem, a nie targiem, biznesem, czy magicznym rytuałem zaklinania rzeczywistości. 

Nasz NAJWIĘKSZY „kapitał duchowy” w akcji „1 za Wszystkich, Wszyscy za 1” nie polega na ilości osób w nią zaangażowanych, czy potędze modlitwy, ale bardziej na rozwoju życia duchowego. Na darze spotkania osobistego z Bogiem oraz świadomości wielkiej wspólnoty modlitewnej.

Psalmy wprowadzają nas w intymny kontakt z Bogiem.

Regularnej modląc się psalmami stwarzamy przestrzeni w której Bóg może poruszać nasze serca i komunikować nam Swoją odwieczną miłość i bliskość.

Psalmy są zawsze aktualne, a szczególnie w dzisiejszych czasach, mogą być pomocne w kroczeniu drogami zaufania Bożej opatrzności. „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu” (Ps. 37, 5).

Czytając i modląc się codziennie psalmem, chciejmy bardziej słuchać niż mówić, odkrywać wolę Bożą, niż ją Bogu dyktować. 

W modlitwie nie chodzi więc o atrakcyjność, a nawet skuteczność, ale bardziej o przemianę naszego serca i myśli na wzór Jezusa. 

Akcja jest na facebooku (Piotr Kwiatek), ale oczywiście można dołączyć kontaktując się ze mną drogą e-mailową: flowerpiotr@gmail.com

Wideo-komentarze:

mgr lic. Anna Maria PUDEŁKO AP – siostra apostolinka z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań, psychopedagog powołania. Absolwentka Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie i Akademii Ignatianum w Krakowie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Współpracuje ze Szkołą Formatorek Zakonnych przy Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Prowadzi rekolekcje, wykłady i warsztaty dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżonków. Autorka cyklu „Taka jak Ty” dla Stacji 7. Publikuje w Edycji św. Pawła. Ma swoją stronę Pudełko Ani i bloga (www.apostolinki.pl). Mieszka w Skierniewicach.

dr Paweł PASZKO OFMCap – kapłan Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W latach 2012-2018 studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał tytuł licencjata (2015) a następnie doktora (2018) w zakresie teologii biblijnej. Obecnie wykłada Pismo św. w WSD kapucynów oraz Studium Franciszkańskim w Krakowie, prowadzi także zajęcia w Szkole Katechetów Parafialnych Archidiecezji Katowickiej. Jako wychowawca jest zaangażowany również w formację młodych zakonników.

dr Krzysztof GRZEMSKI – ksiądz archidiecezji gdańskiej. Ukończył studia z teologii biblijnej na UKSW. Obecnie pracuje jako wikariusz w jednej z gdyńskich parafii, katechizuje w szkole ponadpodstawowej oraz wykłada Nowy Testament w Gdańskim Seminarium Duchownym i Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej (szkolabiblijna.gda.pl).